Spor Hukuku

ÇALIŞMA ALANI

Şaşıoğlu Hukuk ve Danışmanlık Ofisi olarak, ülkemizde gelişen Spor Hukuku alanında; sektörün önde gelen spor kulüplerine, bu kulüplere bağlı işletme ve şirketlere, düzenleyici ve denetleyici federasyonlara, basın ve yayın kuruluşlarına, sponsorlara, oyunculara, hakem ve spor basını ile ilgili derneklere, menajerlik faaliyeti yürüten kişi ve kurumlara, amatör ve profesyonel sporculara ve ilgili diğer kişilere ve kurumlara yönelik hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sağlamaktayız.

Özellikle Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine İlişkin Kanun, Türkiye Futbol Federasyonu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun, FIFA ve UEFA karar ve uygulamaları ve bunlara bağlı mevzuat hükümleri kapsamında ilgili taraflara mevzuat ile uyum konusunda hukuki destek vermekteyiz.

Sporcuların takımları ile yaptıkları transfer görüşmeleri ve imzaladıkları sözleşmeler, oyuncu lisansları, yabancı oyuncular için çalışma ve ikamet izinleri ve vatandaşlık başvuruları, kulüp ve oyuncuların isim hakları, telif içeren ürünlerinin satışı, ürün sponsorlukları ve diğer reklam ve pazarlama faaliyetlerine konusunda sözleşmeler, spor faaliyetlerinin yayın haklarının devri ve diğer çalışma, ticaret, medya, fikri ve sınai haklar alanına giren faaliyetlere yönelik, yazılı ve sözlü olarak hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Spor ve bağlı sektörlerde yer alan taraflar arasında ortaya çıkan her türlü uyuşmazlıklar, alacaklar, disiplin uygulamaları, adli ve idari para, hak mahrumiyeti, men ve hapis cezaları ve benzeri konularda ilgili federasyonlar, idari ve adli yargı makamları ve Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) nezdinde temsil ve danışmanlık hizmetleri, Spor Hukuku alanında kendisini yetiştirmiş, etkin ve bilgili ekibimiz tarafından Müvekkillerimize verilmektedir.

Bize danışın!

Herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. 1 iş günü içinde size geri döneceğiz. Ya da aceleniz varsa hemen bizi arayın.

Telefon
0242 504 18 74

info@sasioglu.av.tr Pzt – Cum 09:00-17:00